Anakartda DIS to UMA aktiv
ozgurkara
Has thanked: 62 times
Been thanked: 18 times

Re: HP-G62-B25ST

Post by ozgurkara »

Uma işlemi başarılı bir şekilde sağlandı görüntü alamamın sebebi benden önce başka yere götürmüşler ekran sökülmüş data kablosu nu bantlamişlar ama üzerindeki ekran titrek bir şekilde görüntü veriyor benden bir ekren taktığımda sorun yok yani işlem başarılı.Vusal ustama çok teşekkür ederim.
EBUKELAM
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: HP-G62-B25ST

Post by EBUKELAM »

selamün aleyküm. sorununuzun çözülmüş olmasına sevindim. Aynı sorunla az evvel karşılaştım. Uma enable işlemini sadece dirençlerin yerini değiştirerek ve pj19 u ayırararak yaptım. 1 defa görüntü geldi. sonra cihaz 3 sn içinde kapanmaya başladı. Yaptığım ölçümlerde anormal bir durum yoktu. sonra forumumuzdan indirdiğim biosu yazdım. bu kez aynı sizdeki gibi, anakart açıyor, fakat görüntü alamıyordum. Başka hiçbirşey yapmadan, sadece RTC pili takıp tekrar deneyince görüntü aldım. Şu anda gayet tabil çalışmakta. Bahsettiğim durumun bence tesadüfi olması düşük ihtimal. (Tabi yine de öyle olabilir)benim sorunum RTC pili takarak çözüldü. Sizinki başka bir sebebpten ötürüymüş. Ama benim durumumda, pili takıp tekrar start verek çözüldü. öyle sanıyorum ki, rtc yi takmadan start verince görüntü gelmiyor. pil bizi trene bindiriyor gibi :)Bu sorunla başka karşılaşan olursa, tecrübe olsun diye bunu anekdot olarak düşmek istedim.
Bilişim Merkezi -Talat Topçu
Post Reply

Return to “Anakart UMA aktiv”