Ümumi elektronika haqqında proqramlar
Post Reply
CHaKIR
Has thanked: 151 times
Been thanked: 33 times

EXe' den BIN Dosyası çıkarma

Post by CHaKIR »

Herkese merhaba.
Vusal ustamın [External Link Removed for Guests] bu videosunda acer'in resmi sitesinden indirdiği exe dosyasından bin dosyasını çıkarıyor. HP laptop veya all-in one biosları için yapabiliyor muyuz?
akdenizmustaf
Has thanked: 4 times
Been thanked: 34 times

Re: EXe' den BIN Dosyası çıkarma

Post by akdenizmustaf »

hp için exeyi winrarla açabiliyorsun içinden çıkan bin dosyayı PhoenixTool ile açıp decrypted etmelisin(programı açıp sadece bin dosyasını seçiyorsun). ama bu bin dosyası fabrikasyon olduğu için içinde seri numarası modeli vb. olmayacaktır. bu bin file yazdırısan cihaz görüntü verir ama seri no, manufacturing mode gibi hatalar alabilirsin eski biosundan bu bölümü alıp yapıştırırsan yada bcu adlı hpnin kendi uygulamasını kullanarak windows üzerinden bu eksik kodları manuel olarak girebilirsin ve sorunsuz yeni biosu kullanabilirsin.
CHaKIR
Has thanked: 151 times
Been thanked: 33 times

Post by CHaKIR »

akdenizmustaf wrote: Thu Dec 15, 2022 3:42 pm hp için exeyi winrarla açabiliyorsun içinden çıkan bin dosyayı PhoenixTool ile açıp decrypted etmelisin(programı açıp sadece bin dosyasını seçiyorsun). ama bu bin dosyası fabrikasyon olduğu için içinde seri numarası modeli vb. olmayacaktır. bu bin file yazdırısan cihaz görüntü verir ama seri no, manufacturing mode gibi hatalar alabilirsin eski biosundan bu bölümü alıp yapıştırırsan yada bcu adlı hpnin kendi uygulamasını kullanarak windows üzerinden bu eksik kodları manuel olarak girebilirsin ve sorunsuz yeni biosu kullanabilirsin.
Ustam çok teşekkür ederim benim için değerli bir bilgi oldu.
Hp ProOne 600 g2 All In One için BIOS bulamadan önce açmıştım bu başlığı. BIOS buldum ve sizin dediğiniz gibi manufacturing hatası aldım. Bu bana yardımcı olacak.
Vusal
Site Admin
Has thanked: 335 times
Been thanked: 1953 times

Post by Vusal »

kanalda HP icinde bios edit videosu mevcut
:geek: Senior computer technician & teacher
"Hər elm sahibinin üstündə daha yaxşı bilən biri vardır.!" (Yusuf/76)
Post Reply

Return to “Proqramlar”