Toshiba noutbuk təmiri

Moderator: halit al

halit al
Has thanked: 274 times
Been thanked: 474 times

Re: toshiba satellite m50d-a-10e la-a551p

Post by halit al »

Bacagi kaldirinca acok 3volta ciktimi? Ciktiysa bunu dusuren siodur. Eger boyleyse cok buyuk ihtimalle sio bozuomustur ama cihaz kapaliyken sionun bacaginin omajinada bir bak. Yuksekse eger ec biosu yaz bir şans ver sioya. yuksek degilse sioyu degistir
bilgi hakedene verilir
Burak Aydın
Has thanked: 62 times
Been thanked: 10 times

Post by Burak Aydın »

halit al wrote: Sat Mar 18, 2023 11:42 am Bacagi kaldirinca acok 3volta ciktimi? Ciktiysa bunu dusuren siodur. Eger boyleyse cok buyuk ihtimalle sio bozuomustur ama cihaz kapaliyken sionun bacaginin omajinada bir bak. Yuksekse eger ec biosu yaz bir şans ver sioya. yuksek degilse sioyu degistir
acok 3v çıkıyor üstat ben elimde çıkma vardı değiştim ec de yazdım aynı sorun devam ediyor şimdi bi başka batarya sipariş verdim başka batarya deneyeceğim her şey normal görünüyor
Burak Aydın

Post by Burak Aydın »

Sorun bataryadan çıktı farklı marka bataraya takıldı sorun giderildi herkesin emeğine sağlık
Vusal
Site Admin
Has thanked: 335 times
Been thanked: 1953 times

Post by Vusal »

bu gibi durumlarda her zaman batt kontrol edilmesi lazim
gecen Halit usta ile birlikde analizlerimde toshibada da dandik batarya sonucu bogle sacma arizalar cikdiginin sahidi olduk
:geek: Senior computer technician & teacher
"Hər elm sahibinin üstündə daha yaxşı bilən biri vardır.!" (Yusuf/76)
halit al
Has thanked: 274 times
Been thanked: 474 times

Post by halit al »

Aynen vusal ustam boyle sacma arizalara sebep oluyor. arkadas 2. Bataryayi degistirmis anca cozulmus piyasadada calismayan batarya denk gelme olasılıgı yuksek. Ama burda soyle birsey vardı vin acdet ve sontteki voltaj duzgun olmasina ragmen acok duzgin degildi ve once sio degisti ondan sonra batarya degisti sorun aslinda sadece batarya sorunu degildi.
bilgi hakedene verilir
Burak Aydın

Post by Burak Aydın »

halit al wrote: Fri Mar 24, 2023 12:51 am Aynen vusal ustam boyle sacma arizalara sebep oluyor. arkadas 2. Bataryayi degistirmis anca cozulmus piyasadada calismayan batarya denk gelme olasılıgı yuksek. Ama burda soyle birsey vardı vin acdet ve sontteki voltaj duzgun olmasina ragmen acok duzgin degildi ve once sio degisti ondan sonra batarya degisti sorun aslinda sadece batarya sorunu degildi.
Bir sıo kalmıştı üstat bakmadığım emin olmak için değiştireyim dedim elimde çıkma vardı değiştirdim devam edince tek batarya kalmıştı onu da değişince düzeldi ilk defa karşılaştım ben böyle bir sorun ile Toshiba da bana büyük bir tecrübe oldu emeği geçen herkese tekrardan teşekkür ediyorum
Post Reply

Return to “Toshiba”