Lenovo noutbuk təmiri

Moderator: halit al

Post Reply
sf7997
Been thanked: 4 times

THİNKPAD T540P LDO SORUNU

Post by sf7997 »

Herkese hayırlı işler bol kazançlar.Elimde bi adet t540p cihaz var.Cihazın asıl sorunu giriş mosfetlerinden voltaj geçmiyo.P kanal mosfet var girişlerde ve hem drain hem de gate bacağına 20v geliyo doğal olarak mosfet açılmıyo.Fakat ben manuel olarak voltajı geçirdim ama bu sefer de vreg5 bacağından ldo 5v anlık olarak çıkıp hemen düşüyo.Yani dc soketi taktığımda vreg5 bacağında anlık 4-5 volt çıkıp hemen düşüyo.ldo 3v hattında herhangi bi sorun yok o çıkıyo.Sanki vreg5 hattını düşüren bi şey var gibi.Entegreden emin olmak için sıfır entegre taktım fakat sonuç olmadı.Başka nereye bakabilirim nasıl bir yol izleyebilirim teşekkürler şimdiden.
şeması : [External Link Removed for Guests]
halit al
Has thanked: 279 times
Been thanked: 477 times

Re: THİNKPAD T540P LDO SORUNU

Post by halit al »

Bu entegrede vreg3 voltaji direk cikar ama ldp5 ve vref2 cikmasi icin en pininin 1.6 volttan fazla olmasi gerekir. Once o pinde voltaj varmi kontrol et Ldo ve vref2 bacaklarinin omajina bak ayrica ldo5 voltaji pwrshtdwn pinine baglidir anakartta herhangi bir sorun olursa anakart bu voltaji kapatir. O yuzden once
Giris tarafini halletmeni öneririm
bilgi hakedene verilir
Vusal
Site Admin
Has thanked: 339 times
Been thanked: 2011 times

Re: THİNKPAD T540P LDO SORUNU

Post by Vusal »

oncelikle giris mos saglammi onu kontrol et
yani her iki giris mosu cikar disarda kontrol et. mosfetin 3 terminalini kontrol et

LDO ise Halit ustanin dedigi gibi o pinin om degeri ve voltaj degerini olc
:geek: Senior computer technician & teacher
"Hər elm sahibinin üstündə daha yaxşı bilən biri vardır.!" (Yusuf/76)
Post Reply

Return to “Lenovo”