Komputer elektronikasına aid ümumi müzakirələr (hardware, software)
Post Reply
mrta
Has thanked: 39 times
Been thanked: 17 times

üç bacaklı mosfetle ilgili soru

Post by mrta »

SEVGİLİ PEK KIYMETLİ HOCAMLARIMIZ ÖNCELİKLE ÇOK SELAM
Anakartda sıvı teması | Şema ile arızayı anlamak ADLI VİDEONUZDA 20.DK.42 SANİYEDE 3 BACAKLI BİR MOSFETİN ÖLÇÜMLERİNİ GERÇEKLEŞTİRİRKEN MULTİMETREYİ BUZZER KONUMUNA ALIP O ŞEKİLDE ÖLÇÜYORSUNUZ BUZZER SESİ İŞİTİRSEK MOSFETİN SAĞLAM OLDUĞUNU SÖYLÜYORSUNUZ ANCAK ANLAMADIĞIM MEVZU ŞU BU TEKNİĞİ KENDİM AYNI DEVREDE ŞARTLARDA ÖLÇÜM YAPTIĞIMDA BUZZER SESİ İŞİTİLMİYOR NEREDE YANLIŞ YAPIYORUM BU MESELEYİ İZAH EDERSENİZ ÇOK SEVİNİRİM BU MEVZUYU TAM ANLARSAM ÇOK GÜZEL OLACAK SEVGİLERLE :) NOT: ANAKARTI DEŞARJ ETTİKTEN SONRA ÖLÇÜM YAPILDI ADAPTÖR DC DEN AYRILDI
halit al
Has thanked: 279 times
Been thanked: 477 times

Re: üç bacaklı mosfetle ilgili soru

Post by halit al »

dikkat ettiysen anakartta güç varken vusal usta o ölçümü yapıyor. kaçırdığın nokta orası yani cihaz çalışır vaziyettedir :)
bilgi hakedene verilir
mrta

Post by mrta »

TÜH HOCAM YAA :) NASIL KAÇIRDIM ORAYI :( AŞIRI YORGUNLUK OLSA GEREK :) SANA YAZACAKTIM HOCAM ÇOK YOĞUNSUNDUR DİYE ELİM VARMADI ALLAH RAZI OLSUN VİDEOYA DÖNÜP TEKRAR ANALİZ EDECEĞİM ALLAH SENİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN TABİ VUSAL HOCAMIDA :) SAYENİZDE TEKNİK SERVİS OLUYORUZ İNŞALLAH EMEĞİNİZ PAHA BİÇİLMEZ HOCAM ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM
Vusal
Site Admin
Has thanked: 339 times
Been thanked: 2010 times

Post by Vusal »

Sizden ricam konu açarken banim ismim olmasın
Halit ustamıza ve diğer soruya cevap vermek isteyen ustalarımız, ardakaşlarımız karşı ayrı seçicilik olur. Halit ustamız forumda kidemli bir ustamızdır. Yeri geldiğinde bende de iyi seviyyede bilgi sahibidir
Anlayışızın için teşekkürler.

Cevabı da sağolsun Halıt ustamız yanıtladı
:geek: Senior computer technician & teacher
"Hər elm sahibinin üstündə daha yaxşı bilən biri vardır.!" (Yusuf/76)
mrta

Post by mrta »

böyle bi şey düşünmek aklımın ucundan geçmez hocam video sahibi siz olduğunuz için size soru yönelttim yöntemi siz gösterdiğiniz için size sorma gereği duydum seçicilik aklımın ucundan bile geçmez haddim değil siz yoğun olur olursunuz halit ustam halit ustam yoğun olur siz yanıtlarsınız elbetteki halit ustam başımızın tacı sizde başımızın tacısınız diğer ustalarımızda başımızın tacı emin olun bi art niyetim yok sadece öğrenmek istemiştim yanıtınız için teşekkür ederim
Vusal
Site Admin
Has thanked: 339 times
Been thanked: 2010 times

Post by Vusal »

mrta wrote: Wed Dec 13, 2023 9:01 pm böyle bi şey düşünmek aklımın ucundan geçmez hocam video sahibi siz olduğunuz için size soru yönelttim yöntemi siz gösterdiğiniz için size sorma gereği duydum seçicilik aklımın ucundan bile geçmez haddim değil siz yoğun olur olursunuz halit ustam halit ustam yoğun olur siz yanıtlarsınız elbetteki halit ustam başımızın tacı sizde başımızın tacısınız diğer ustalarımızda başımızın tacı emin olun bi art niyetim yok sadece öğrenmek istemiştim yanıtınız için teşekkür ederim
ben sizin art niyyetli olgunuzu analamda soylemedim
zaten her gun gun icinde her zaman izliyorum forumu. ve daim cevaplanir sorular.
:geek: Senior computer technician & teacher
"Hər elm sahibinin üstündə daha yaxşı bilən biri vardır.!" (Yusuf/76)
halit al
Has thanked: 279 times
Been thanked: 477 times

Post by halit al »

Vusal wrote: Wed Dec 13, 2023 4:32 pm Sizden ricam konu açarken banim ismim olmasın
Halit ustamıza ve diğer soruya cevap vermek isteyen ustalarımız, ardakaşlarımız karşı ayrı seçicilik olur. Halit ustamız forumda kidemli bir ustamızdır. Yeri geldiğinde bende de iyi seviyyede bilgi sahibidir
Anlayışızın için teşekkürler.

Cevabı da sağolsun Halıt ustamız yanıtladı
Estagfurullah vusal hocam
bilgi hakedene verilir
mrta

Post by mrta »

hocam siz bana zaten art niyetli olduğumu söylemediniz bende seçicilik konusunda art niyetli olmadığımı sadece mevzuyu öğrenmek söyledim bu kadar 😊 bence mevzuyu uzatmaya gerek yok keşke adınızı koymasaydım iş nereye geldi 😊
Post Reply

Return to “Ümumi müzakirələr”