Casper, Grundig, DNS noutbuk təmiri

Moderator: halit al

Post Reply
mehmetmickin
Been thanked: 3 times

D15D REV 2.1 kopuk hat yardım

Post by mehmetmickin »

Heskese merhaba.göndermiş olduğum fotoda ki yolun nereye gittiği hakkında yardıma ihtiyacım var. elinde olan nereye gittiğine buzzer modunda nereye temas ettiğine bakıp bilgi verebilirse sevinirim.[External Link Removed for Guests]
Vusal
Site Admin
Has thanked: 339 times
Been thanked: 2011 times

Re: D15D REV 2.1 kopuk hat yardım

Post by Vusal »

Salam
Belki HD foto yardimci olur.Real kart lazim olcum icin.

Pegatron D15D Rev 2.1 Full HD Photo
:geek: Senior computer technician & teacher
"Hər elm sahibinin üstündə daha yaxşı bilən biri vardır.!" (Yusuf/76)
mehmetmickin

Post by mehmetmickin »

Vusal wrote: Thu Feb 01, 2024 9:51 pm Salam
Belki HD foto yardimci olur.Real kart lazim olcum icin.

Pegatron D15D Rev 2.1 Full HD Photo
Vusal hocam foto için teşekkür ederim elimde aynı fhd fotolar mevcut.yol orada bitiyor ve alt katmana gidiyor.yolun voltajına bakarak mantık yürütmeye çalıştım.3.2v var o kopuk yolda yüksek ihtimal batarya ve bq25a sda scl data ve clock hattı olduğunu düşünüyorum ama emin olmak istedim yinede.elimde donör kartta yok.belki elinde olan bilgi verir.yardımın için teşekkür ederim hocam.
halit al
Has thanked: 279 times
Been thanked: 477 times

Post by halit al »

Cihaz data ve clk olmadanda ac modda çalışır. Cihaz adaptor olmadan düzgün calişiyorsa o hat olma ihtimlai var ama cihaz calişmiyorsa orasi şuphelendiğin hat değildir
bilgi hakedene verilir
mehmetmickin

Post by mehmetmickin »

halit al wrote: Fri Feb 02, 2024 3:05 pm Cihaz data ve clk olmadanda ac modda çalışır. Cihaz adaptor olmadan düzgün calişiyorsa o hat olma ihtimlai var ama cihaz calişmiyorsa orasi şuphelendiğin hat değildir
Halit hocam ac modunda çalışacağını biliyorum.zaten acok sinyalini ölçtüm sorunsuz çıkıp transistör açılıp acin# aktif low sinyalide düzgün.yani start sorunum yok ama cihazı toplamadan bu hattı da onarıp teste almak istedim.hattın nereye temas ettiğinden emin olmak istedim açıkcası.yardımın için teşekkür ederim ayrıca hocam.
Vusal
Site Admin
Has thanked: 339 times
Been thanked: 2011 times

Post by Vusal »

makineyi tam tola testleri yap. batarya ilgili sorun olursa ondan sonra odaklanin.
:geek: Senior computer technician & teacher
"Hər elm sahibinin üstündə daha yaxşı bilən biri vardır.!" (Yusuf/76)
saidcalis

Post by saidcalis »

mehmetmickin wrote: Thu Feb 01, 2024 9:06 pm Heskese merhaba.göndermiş olduğum fotoda ki yolun nereye gittiği hakkında yardıma ihtiyacım var. elinde olan nereye gittiğine buzzer modunda nereye temas ettiğine bakıp bilgi verebilirse sevinirim.[External Link Removed for Guests]
merhaba;
elimde aynı anakarttan var resimdeki kopuk yol ite8528e nin 120 nci bacagına denk geliyor, start verince 3.13v gösteriyor. hala lazım ise, kolaygelsin
c500 gt840 core i3 d15d rev:2.1 bios yazılımına ihtiyacım var elinde olan varsa paylaşırsa sevinirim
halit al
Has thanked: 279 times
Been thanked: 477 times

Post by halit al »

saidcalis wrote: Wed Feb 28, 2024 2:49 pm
mehmetmickin wrote: Thu Feb 01, 2024 9:06 pm Heskese merhaba.göndermiş olduğum fotoda ki yolun nereye gittiği hakkında yardıma ihtiyacım var. elinde olan nereye gittiğine buzzer modunda nereye temas ettiğine bakıp bilgi verebilirse sevinirim.[External Link Removed for Guests]
merhaba;
elimde aynı anakarttan var resimdeki kopuk yol ite8528e nin 120 nci bacagına denk geliyor, start verince 3.13v gösteriyor. hala lazım ise, kolaygelsin
c500 gt840 core i3 d15d rev:2.1 bios yazılımına ihtiyacım var elinde olan varsa paylaşırsa sevinirim
Bios isteklerini bios istek bölümünden yapabilirsiniz orda hem daha cabuk sonuç alırsınız hemde ona uygun yer orası.
Forumdaki bu biosu deneyin
viewtopic.php?p=333&hilit=%2AD15d%2A#p333
bilgi hakedene verilir
mehmetmickin

Post by mehmetmickin »

saidcalis wrote: Wed Feb 28, 2024 2:49 pm
merhaba;
Hocam çok teşekkür ederim geç gördüm kusura bakma.tekrar lazım olacaktır çünkü bu anakartta bu bölge yanıp delik açılıyor 3 4 kartta denk geldim.
Post Reply

Return to “Casper, Grundig, DNS”