Acer, eMachines, Packard Bell noutbuk təmiri

Moderator: halit al

Vusal
Site Admin
Has thanked: 338 times
Been thanked: 1988 times

Re: Acer Aspire v5-571

Post by Vusal »

Biz Userik wrote: Mon Jan 23, 2023 6:09 am Bir məsələ var, BIOS çipini proqramladım lakin ekrana yenə görüntü gəlmədi, multimetr stanby controller 3.3, 5v bobinlərində və digər bir çox kondesator və s yerlərdə qısa qapanma kimi göstərir. LVDS portundaki 19v və data siqnalların yoxladım ora normal voltaj və siqnallar göndərilir.
standby 3-5 bbinlerindeki deyer ne qederdir ? yeni qisaqapanma dediyin bir deyerin bir real olcumu lazimdir . ona gore qisa deyile biler. ve adp taxilib sonra ciartdigin zaman olcum edersen tebi ki GND-ye qarsi qisa gstermesi normaldi. desajr edilmelidir anakart ondan sonra bobinleri olcmelisen. ve eger 3-5 qisadirsa anakart nece start ala biler ?
:geek: Senior computer technician & teacher
"Hər elm sahibinin üstündə daha yaxşı bilən biri vardır.!" (Yusuf/76)
Biz Userik
Been thanked: 2 times

Post by Biz Userik »

Noutbuk işə düşdü, lakin ekrana görüntü gəlmir LVDS data xətlərini yoxladım orda siqnal gəlir 19v LVDS xəttinə gəlir lakin ekran görüntü yoxdu xarici videokartı ləğv etdim (bobini çıxartmaqla rezistorun yerin dəyişməklə) yenədə görüntü yoxdu
Vusal
Site Admin
Has thanked: 338 times
Been thanked: 1988 times

Post by Vusal »

caps lock aktivdirse anakart tam islek sayilir. umumen goruntu yoxdusa bir cox sebebi ola biler. cpu bios chipset ve ya oksidleme ve s .
:geek: Senior computer technician & teacher
"Hər elm sahibinin üstündə daha yaxşı bilən biri vardır.!" (Yusuf/76)
Post Reply

Return to “Acer, eMachines, Packard Bel”