Masaüstü təmiri haqqında müzakirələr

Moderator: halit al

Post Reply
Aiofix
Has thanked: 40 times
Been thanked: 2 times

Turbox X220B All İn One Arızası

Post by Aiofix »

Selamun Aleykum Ustalarım Cihaz Servisimize Açılmıyor Şikayetiyle Geldi Yaptıgımız Gözlem Sonucunda Cihazın 19V Hattındaki 2 Adet Mosfet Ve Bir Adet kondansator Kısa Devreydi Degişimi Sağlandı Cihaz Çalıştı 2 Gün Boyunca Gerek kendine Ait Adaptör Gerek DC Power Supply İle Test Edildi Tüm Testleri Yapıldı Cihaz Müşteriye Teslim Edildi Müşteri Cihazı Aldıktan 3 Gün Geçtikten Sonra Adaptörü Emanetmiş Başka Bir Adaptör Almış Aynı Voltaj Ve Amperde Taktıktan Sonra Çalışmadığını Tekrar Eski Adaptörü İle Denediğinde de Açılmadıgını Söyledi Cihazı Tekrar Geri Getirdi 3 Günlük Süreçte Cihazı Kullanmış Bir Sorun Olmamış Cihazı Tekrar DC Power Supply Taktıgımda 0.36 Çekiyor Ve Start Almıyordu Termal Kamera İle Baktıgımda Realtek RTL8111F Ethernet Entegresi 70 Derecelere Çıkıyordu Entegreyi Söktüm Cihaz Start Vermeden 0.0.7 Amperde Kalıyor Tetikleyince Start Alıyor 0.56 Amperde Kalıyor Kartı Kontrol Ettiğimde 3 Volt Bobini 4R7 ve 5 Volt Bobini 4R7 Aşırı Isınıyordu 5 Volt Bobinini Sökünce Cihaz Start Vermeden 0.0.1 A De Ama Tetik Almıyor Bobini Değiştirdim Sorun Aynı Bobini Geri Taktım Bu Sefer 3 Volt Bobinini Söktüm 0.0.1 Amperde Ama Yine Tetik Almıyor Bobinlerden Herhangi Birini 3 Yada 5 Volt Sökünce Isınma Sorunu Bitiyor Bobin Değişiyorum Aynı sorun devam Ediyor Standby Entegresi uP1586P LDO3 Bacakta 3 Volt LDO5 Bacakta 5 Volt VIN Bacagında 19V Görüyorum Bobin Ve Entegre Civarındaki Tüm Mosfetleri Ve Kompenantları Kartın Üstünde Ve Dışarı Alarak Ölçtüm Bir Sorun Yok Cihazın Şemasına Yada Bir Bilgiye Ulaşamadım Anakart Kodu PC2202-HM65 Version 1.2 Yardımlarınızı Bekliyorum Ustalarım

[url="http://[External Link Removed for Guests]"]
[External Link Removed for Guests][/url]
Vusal
Site Admin
Has thanked: 339 times
Been thanked: 2011 times

Re: Turbox X220B All İn One Arızası

Post by Vusal »

standby bobinlerin ohm degeri nedir GND-ye karsi ?
cikisda kisa olma ihtimali var ki hatti kesince standby normale donuyor
standby 0.07 ise termal kameayla ne isiniyor ?
:geek: Senior computer technician & teacher
"Hər elm sahibinin üstündə daha yaxşı bilən biri vardır.!" (Yusuf/76)
Aiofix
Has thanked: 40 times
Been thanked: 2 times

Re: Turbox X220B All İn One Arızası

Post by Aiofix »

Vusal ustam termal kamerada ısınan 3v ve 5volt bobini bugün gün içinde termal görüntüsünü ve standy bobinlerinin ohm değerlerini yazacağım teşekkür ederim
Post Reply

Return to “Masaüstü (Desktop) təmiri”