Casper, Grundig, DNS noutbuk təmiri

Moderator: halit al

Post Reply
bygamer
Has thanked: 25 times
Been thanked: 16 times

Casper CKY mt50in1 v0.2 Siyah Ekran

Post by bygamer »

Merhabalar ustalarım elime gelen cihazda ilk başta otomatik reset sorunu vardı kafasına göre açılıyor bazen hiç tetik almıyor falan bios yazdım ve resetleme sorunu düzeldi fakat lcd de sadece siyah ekran var yani açınca lcd ışığı yanıyor ama bir şey yok harici monitörde görüntü aldım elimde yedek lcd yok ayrıca cihazda terleme gördüm birkaç kompanentde ne yapılabilir bilgi verirseniz sevinirim.
Vusal
Site Admin
Has thanked: 339 times
Been thanked: 2011 times

Re: Casper CKY mt50in1 v0.2 Siyah Ekran

Post by Vusal »

paneli denemekde fayda var once. belkide panel sorunudur
:geek: Senior computer technician & teacher
"Hər elm sahibinin üstündə daha yaxşı bilən biri vardır.!" (Yusuf/76)
bygamer

Post by bygamer »

Vusal wrote: Sat Dec 16, 2023 6:08 pm paneli denemekde fayda var once. belkide panel sorunudur
selamlar ustam şemaya baktığımdan HM den gelen sinyallerde bir voltaj olmadığını gördüm. 19v mevcut yani HM den gelmeyen sinyallerde sorun yoktu. Ayrıca cihazda terleme durumu vardı ve müşteriye söylediğimde kazakların içinde sakladığını ve çocukların sıvı dökebileceğini haberi olmadığını belirtti. Cihazda termal ve fan bakımı uzun süre yapılmamıştı. HM pasif soğutucu olmasına rağmen el değmeyecek şekilde anormal olarak ısınıyordu ve HM den gelen sinyallere kısa devre komunda ölçtüğümde buzzer ötmeye başladı. Son olarak da IO cihazı tekrar açtığımda aniden kısa devreye düştü; eski bir cihaz olduğu ve ücreti kabul etmeyecek bir tanıdık abimin cihazı olduğu içi uğraşmayıp iade edeceğim teşekkürler. Elimde panel yok ustam malesef donanım ve ekipman konusunda özellikle bilgi konusunda eksiğim fazla. Yine senin videoların kurtarıcım oldu @Vusal ustam :)
Vusal
Site Admin
Has thanked: 339 times
Been thanked: 2011 times

Post by Vusal »

nemlemeden BGA chiplerin altinda okisltme olabiliyor. ama dedigim gibi panel oncelikti bu durumda.
:geek: Senior computer technician & teacher
"Hər elm sahibinin üstündə daha yaxşı bilən biri vardır.!" (Yusuf/76)
bygamer

Post by bygamer »

Vusal wrote: Sun Dec 17, 2023 11:30 pm nemlemeden BGA chiplerin altinda okisltme olabiliyor. ama dedigim gibi panel oncelikti bu durumda.
valla ustam elimde dediğim gibi ekipman ve parça eksiği zaten var malesef elimden bir şey gelmiyor :) Yardımlarınız için teşekkür ederim iyiki varsınız
Post Reply

Return to “Casper, Grundig, DNS”