Acer, eMachines, Packard Bell noutbuk təmiri

Moderator: halit al

Post Reply
sergenturkoz
Been thanked: 1 time

PACKARDBELL NEW71 LA-5893P REV 1.0

Post by sergenturkoz »

Merhabalar,
Packardbell Cihaz tetik yoktu kontrollerini yaptım bios sorunlu görünüyordu EC ve Main BIOS yazıldı tetik ve görüntü geldi. fakat cihaz 5 dakika içinde kapanıyor aklıma direk clean me geldi ve main bios clean me işlemi yapıldı. yine de cihaz 5 dakika içinde kapanıyor. clean me yapılmış bios dosyası aradım epeyce bios dump indirip denedim ne yaptıysam sorunu halledemedim bu arada bu cihazla acer aspire 5742g aynı anakartı kullanıyor sanırım indirdiğim tüm dumplarda bios 5742g olarak geldi kendi sitesi artık destek vermiyor görünüyor sitede bios bulunmuyor.. daha önce tuttuğumuz arşivlerden Packardbell Easynote TM85 WİNFLASH dosyasını buldum sistem açıkken denedim bu sefer de bios cihazınızla uyumlu değil hatası alıyorum ama cihaz PackardBell Easynote TM85 :))
Not: Easynote TM85-JO-547TK Kasa kod
NEW71 LA-5893P REV 1.0
İşlemci i5-480m 1. nesil i5
GPU Nvidia N11P-GE-A1
Lütfen yardımcı olun..
sergenturkoz
Been thanked: 1 time

Re: PACKARDBELL NEW71 LA-5893P REV 1.0

Post by sergenturkoz »

Resmi siteden daha önceden edinilmiş. bios dosyasını .fd uzantılı fd to bin extractor ile bin versiyona çevrilip yazıldı ve problem düzeldi. not olarak gördüğüm birşey diğer bioslarda fan süreklı yüksek rpm de sabit idi şu an olması gerektiği gibi çalışmakta. Bu işlemden önce internetten aldığım hiçbir dump dosyasından sonuç alamamıştım en son bu yöntem aklıma geldi ve işe yaradı :)
Vusal
Site Admin
Has thanked: 339 times
Been thanked: 2011 times

Re: PACKARDBELL NEW71 LA-5893P REV 1.0

Post by Vusal »

Bu modelde tipik 5dakika kapanma sorunu aslinda ME ile ilgilidir. Ama Resmi sitedeki yazilmasi gerek sorunun cozulmesi icin
.FD dosyasini .BIN dosyasina cevirmeye gerek yok. Cunki, resmi sitedeki 4MB tam boyutda.
:geek: Senior computer technician & teacher
"Hər elm sahibinin üstündə daha yaxşı bilən biri vardır.!" (Yusuf/76)
Post Reply

Return to “Acer, eMachines, Packard Bel”