Anakart təmiri üçün avadanlıqlar və tövsiyyələr
Deniz
Has thanked: 22 times

Re: Ayarlı Güç Kaynağı Tavsiyesi

Post by Deniz »

Image
KA3005D VE KA3005P Mevcut. P olan seri yeni model mi acaba? P olanın timsah ağız krokodil ve laptop şarj kablosu aynı anda kullanmaya müsait değil gibi.bu konuda bir fikir verirseniz sevinirim.
Vusal
Site Admin
Has thanked: 335 times
Been thanked: 1953 times

Post by Vusal »

KA3005D
daha kullanisli.
:geek: Senior computer technician & teacher
"Hər elm sahibinin üstündə daha yaxşı bilən biri vardır.!" (Yusuf/76)
Deniz

Post by Deniz »

Ustam öndeki GND Direk arkada takılan power kablonun Toprak hattındanmı çekiyor?
O GND Nerede ne zaman, ne için kullanma gereği duyuluyor? :?
Gnd ve - yan yana görünce beynim yanıyor :shock:
halit al
Has thanked: 274 times
Been thanked: 474 times

Post by halit al »

koradda gndnin biri(siyah olan) bizim güç kaynağının trafodan sonraki izole olmuş bölümünden . Diğer gnd ise bizim şebeke elektiğine bağlı toprağa bağlıdır.(yeşil olan )
koradda iki gnd arasında bağlantı yoktur. yani izoledir. 2 gdn bağlı olanlarda var. diyelim izole olmayan tek gnd var sistemde osiloskop kullanıyorsan senin osiloskoptaki krokodil kablo şebeke elektiriğinin gndsine bağlıdır. Eğer o krokodil kabloyu yanlışlıkla voltaj kısmına bağlarsan kısa devre yapacağından neredeyse bütün akımı osiloskop üzerinden geçirirsin. Ama gnd izole olan bir sisteme bağlarsan ters bağlantıda yapsan devre tamamlanmıcağından bişey olmayacaktır.

şurdaki videoya bakabilirsin
[External Link Removed for Guests]
bilgi hakedene verilir
Deniz

Post by Deniz »

Ben acele etmek istemedim uzun bir düşünmeyle KORAD KA3005P Almaya karar verdim fakat bizzat gidip yerinde görerek inceleyerek alacağım, bana ertelgsm yakın aramızda aşağı yukarı 1 saat var tabi vakit bulabilirsem :)
Neden KORAD KA3005P derseniz, bilgisayar bağlantısı var ilerde sizin gibi tecrübe kazanırsak video falan çekebilirim youtube için değerleri net bir şekilde videoya gömebiliriz fakat hâlâ kararsızım ufak ve etkili bir öneri ile KORAD KA3005D Alabilirim 10A bana şimdilik fazla gelir bütçeme uygun değil açıkcası.
hexadecimal
Has thanked: 54 times
Been thanked: 19 times

Post by hexadecimal »

Merhaba bugün bu cihazı aldım, özellikleri çok iyi 10Amper, trafosuz olmasını pek sevmedim biraz eski kafayım, fan sesi dışında gayet kullanışlı, grafik akım ve voltajı takip de edebiliyorsunuz 5 memory var, tavsiye ederim..

Image

Image
Vusal
Site Admin
Has thanked: 335 times
Been thanked: 1953 times

Post by Vusal »

hexadecimal wrote: Wed Nov 09, 2022 1:30 pm Merhaba bugün bu cihazı aldım, özellikleri çok iyi 10Amper, trafosuz olmasını pek sevmedim biraz eski kafayım, fan sesi dışında gayet kullanışlı, grafik akım ve voltajı takip de edebiliyorsunuz 5 memory var, tavsiye ederim..

SMPS version
:geek: Senior computer technician & teacher
"Hər elm sahibinin üstündə daha yaxşı bilən biri vardır.!" (Yusuf/76)
efekadioglu
Has thanked: 204 times
Been thanked: 6 times

Post by efekadioglu »

Vusal wrote: Fri Oct 07, 2022 9:52 pm 10a game serisi bilgisayarlar icin gereklidir.
Aynen öyle bende 5a lik ile hq ve gtx li gaming çalıştırdığım zaman ekran titriyor :)
nurettinelk
Has thanked: 33 times
Been thanked: 17 times

Post by nurettinelk »

ayarlı adaptör sorunu yaşayanlar 24 v swichmod adaptör alıp emper-voltmetre bağlayıp çıkış taraftaki trimpotdan 19 volt a ayarlayıp kullanabilirler.ben birtane yaptım kullanıyorum.amperini ihtiyacınıza göre belirleyebilirsiniz.
linkde kendi kullandığım adaptörün resmi var

Deniz

Post by Deniz »

@nurettinelk Yanlız ustam senin adaptörün arkada görünen 3.cü kapasitör şişmiş gibi görünüyor :D
Muhtemelen 25'e 1000 dir o. :lol:
Post Reply

Return to “Təmir avadanlıqları”